Preskočiť na obsah Mapa stránok Prístupnosť Aktuality

Textová verzia

en
Menu

Podujatia

Spomienkový program pri príležitosti 80teho výročia úmrtia A. Hlinku

Miesto konania:
Park Andreja Hlinku

Slávnostný program sa začne vo štvrtok 16. augusta v Bratislave – Ružinove pietnou spomienkou pri Pamätníku Andreja Hlinku o 13.00 h.

Spomienkový program pri príležitosti 80teho výročia úmrtia A. Hlinku

Mestská časť - Ružinov si 16teho augusta pripomenie 80te výročie úmrtia Andreja Hlinku, významnej postavy histórie Slovenska 20teho storočia. Táto spomienka sa uskutoční symbolicky v ružinovskom parku, ktorý po ňom nesie meno.

MČ-Ružinov bola prizvaná ako účastník spomienkových akcií, ktoré pripravilo mesto Ružomberok v spolupráci s Národnou radou SR, Spoločnosťou Andreja Hlinku a Občianskym výborom MČ Ružomberok - Černová.

Andrej Hlinka (nar. 27. septembra 1864), rodák z Černovej, dnes súčasti mesta Ružomberok tam pôsobil väčšinu svojho života ako katolícky kňa. Zasiahol do mnohých oblastí spoločenského života s cieľom zlepšiť životné podmienky obyčajných ľudí a pozdvihnúť ich po duchovnej, sociálnej, vzdelanostnej a kultúrnej stránke.

Ako politik zasvätil svoj život snahe, aby mal novosformovaný národ dôstojné postavenie medzi národmi Európy, ako moderný politický národ, ktorý si po pohnutých udalostiach na začiatku 20teho storočia vydobil svoju štátnosť.

Tohtoročný program sa začne vo štvrtok 16. augusta pietnou spomienkou pri Pamätníku Andreja Hlinku o 13.00h. V Dome kultúry Ružinov sa potom o 15.00h uskutoční Projekcia divadelnej hry Antona Lučeka "Andrej - školské roky" v podaní Divadelného ochotníckeho súboru Máj z Černovej a udelenie mesta Ružomberok - Ceny Andreja Hlinku. V tento deň o 18.00 h sa bude konať slávnostné zhromaždenie v historickej budove NR SRˇna Župnom námestí v Bratislave pod záštitou predsedu NR SR Andreja Danka. Pred vchodom do budovy bude verejnosti prístupná výstava na prenosných paneloch „Život a dielo Andreja Hlinku“.

Podrobný program a mimo-Bratislavské podujatia nájdete v prílohe. Video upútavka.

Fotogaléria
Spomienkový program pri príležitosti 80teho výročia úmrtia A. Hlinku
Miestny úrad:

Mierová 21, 827 05 Bratislava

+421 2 48 284 111

ruzinov@ruzinov.sk