Preskočiť na obsah Mapa stránok Prístupnosť Aktuality

Textová verzia

en
Menu

Podujatia

Ružinovské hodové slávnosti

Miesto konania:
Park Andreja Hlinku

Mestská časť Bratislava - Ružinov a Cultus Ružinov pozývajú všetkých Ružinovčanov na tradičné Ružinovské hodové slávnosti!

Ružinovské hodové slávnosti

Hlavný program otvorí v sobotu 29. septembra starosta MČ Ružinov Dušan Pekár so zástupcami partnerských miest. Následne spustí koncert sklupina BAC/DC, vystúpi Tomáš Botló zo show Česko Slovensko má talent. Hudobne kombinuje rómske melódie s džezom, latinom, flamengom, funkom a popom. Podvečer vystúpia Cigánski Diabli, ktorí prinesú orgiianálne virtuózne skladby s nesmiernou dávkou temperamentu. Večer vyvrcholí koncertom slovenskej speváčky, skladateľsky a držiteľky niekoľko hudobných ocenení naprieč viacerými hudobnými žánrami Jany Krischner.

Návštevníci sa môžu tešiť na tradičnú Ružinovskú cykločasovku, súťaže pre rodiny s deťmi, a na Krúžkovanie Ružinova, kde sa na jednom mieste budú prezentovať organizácie, združenia, školy, tanečné súbory, športové kluby, seniorské centrá a iné subjekty z Ružinova, ktoré po celý rok ponúkajú voľnočasové aktivity.

Pred DK Ružinov je pre návštevníkov pripravená Ľudová hudba Ružinovčan, kolotoče a hodová diskotéka.

Nedeľný program začne slávnostnou hodovou sv. omšou v Kostole sv. Vincenta de Paul.

Nedeľný kultúrny program sa ponesie príhovorom zástupcov cirkví, ktoré pôsobia v Ružinove. Divákom sa ďalej predstavia talentovaní žiaci z ružinovských škôl ako aj folklórny súbor Karpaty. Na hlavnom pódiu sa diváci môžu tešiť na akustický koncert kapely Kornel Kadlubiak exGravis, ktorý naspieval hity Skúšky z lásky, Júlia, či Zapni rádio. Večerný program zaháji kráľovná československého popu, Dara Rolins. Veľké hodové finále ovládne najlepšia a najuznávanejšia srbská dychová kapela Boban Marković Orkestar. Tento hral na soundtracku filmov režiséra Emira Kusturicu "Arizona Dream" a "Underground". Na svetoznámom festivale dychovej hudby v srbskej Guči, so státisícovou účasťou, získali radu prestížnych ocenení (Boban Marković je jediný v histórii, kto získal od všetkých členov poroty najvyššie známky, preto sa zo svojho rozhodnutia odvtedy súťažnej časti nezúčastní).

Pred DK Ružinov je pre návštevníkov pripravený koncert skupiny Salamander, kolotoče a hodová diskotéka.

Všetci sú srdečne vítaní. Viac na FB evente Cultusu.

Fotogaléria
Ružinovské hodové slávnosti
Miestny úrad:

Mierová 21, 827 05 Bratislava

+421 2 48 284 111

ruzinov@ruzinov.sk

Voľby do NR SR 2020
Dopravné obmedzenia