Preskočiť na obsah Mapa stránok Prístupnosť Aktuality

Textová verzia

en
Menu

Podujatia

Ružinovská lýra

Miesto konania:
Spoločenský dom Nivy

Súťažná 18


Ružinovská lýra aj tento rok hľadá tých najlepších skladateľov a textárov zo Slovenska. Tentokrát zaznie v duchu živého orchestra symphonic. Víťazná pieseň získa publicitu a mediálnu podporu v Rádio Regina.

Ružinovská lýra

Ružinovská lýra, to je jedinečná súťaž autorských piesní, ktorá dáva príležitosť mladým ľuďom zviditeľniť svoju tvorbu medzi širokým publikom, ako aj zahrať si v sprievode profesionálnej doprovodnej kapely a sláčikovej sekcie symfonického orchestra. Jediný festival pôvodnej tvorby v Bratislavskom kraji otvorí svoje brány vo veľkom finálovom kole 8. decembra 2019 o 19:00 v SD Nivy, Súťažná 18. 

"Z Ružinova pochádza mnoho hudobníkov, na ktorých môžeme byť naozaj hrdí a veríme, že je medzi nami aj veľa nových talentov. Ružinovská lýra je tu práve preto, aby dostali šancu ukázať, čo dokážu. Tento rok bude o to zaujímavejší, že súťažiacich bude sprevádzať profesionálna kapela a sláčiková sekcia symfonického orchestra, takže to rozhodne bude zážitok ako pre účinkujúcich ako aj pre divákov.", hovorí starosta MČ Bratislava-Ružinov, Ing. Martin Chren.

 

Súťažiaci môžu posielať svoje prihlášky do 18.11.2019. Podmienkou je, aby hudba aj text boli autorské, text bol v slovenskom jazyku a aby súťažiaci (textár alebo skladateľ alebo interprét) bol zo SR. Následne porota vyberie 10 finalistov.

 

Výherca súťaže získa mediálnu podporu seba a svojej skladby v RTVS. Zároveň každý finalista dostane nahrávku a notový materiál ku svojej skladbe.

 

Počas finálového večera prebehne hlasovanie o cenu diváka, ktorého vyberú diváci. Výherca získa poukážku v hodnote 300 €.

 

Viac informácií, ako aj pravidlá a prihlášku súťaže nájdete na cultusruzinov.sk a na Facebooku CULTUS Ružinov.

 

Organizátormi sú MČ Bratislava Ružinov a CULTUS Ružinov. Festival podporilo Rádio Regina.

 

WEB: https://row.sk/CTdGD
FB: https://www.facebook.com/events/561158074651444/

 

EN:
Ružinovská lýra is a competition of author songs that gives young people the opportunity to present their work and talent. The final roudn of the competition will take place on 8th December 2019 at 19:00 in SD Nivy, Súťažná street 18. The winner of the competition will win media support by RTVS. Each finalist will receive a recording and scores of his. During the final evening, audience will vote and give Audience Award - 300 € voucher.

Miestny úrad:

Mierová 21, 827 05 Bratislava

+421 2 48 284 111

ruzinov@ruzinov.sk