Preskočiť na obsah Mapa stránok Prístupnosť Aktuality

Textová verzia

en
Menu

Aktuality

Aktualizácia: Miletička

Otvorené sú len predajne mäsa, syrov, vajíčok, chleba alebo drogérie...

Aktualizácia 16. marca 2020

Od utorka 17. marca si budú môcť návštevníci Trhoviska Miletičova nakúpiť chlieb, syry, mäso, vajíčka alebo drogériu aj na Miletičke, ale LEN v obchodíkoch, ktoré sú postavené ako uzatvorené objekty (búdky) a predaj je možný len cez okienko, resp. zákazníci budú vstupovať po jednom.

 

Pultového predaja zeleniny a ovocia ako aj predaja kvetov sa táto zmena netýka. Trhovisko Miletičova bude fungovať podľa pravidiel, aké v tomto čase pre obchody platia na území celého Slovenska. Upozorňujeme, že konečné rozhodnutie o tom, či obchod bude alebo nebude fungovať, je na samotnom prevádzkovateľovi.

-       -      -

Vedenie mestskej časti Bratislava - Ružinov sa s účinnosťou od dnešného dňa od 12:00 rozhodlo pristúpiť k uzavretiu Trhoviska Miletičova a k dezinfikovaniu jeho priestorov. Mestská časť zdôrazňuje, že ide o preventívne opatrenie, keďže jedna z predajkýň oblečenia, ktorá má pozitívnu cestovateľskú anamnézu, bola včera večer hospitalizovaná. Prejavy jej ochorenia boli totiž totožné s prejavmi ako bežnej chrípky, tak aj koronavírusu."V dopoludňajších hodinách sme sa dozvedeli, že jedna osoba spomedzi predajcov oblečenia na trhovisku Miletičova mala byť včera vo večerných hodinách hospitalizovaná s príznakmi zvýšenej teploty, kašľa a hnačky. Ide o predajkyňu oblečenia, ktorá má pozitívnu cestovateľskú anamnézu, pred menej ako desiatimi dňami sa údajne vrátila z ázijskej krajiny. Hospitalizovaná bola spolu so svojim manželom. Výsledky testovzatiaľ nepoznáme, prevádzka trhoviska je so zasiahnutou rodinou v kontakte a nevieme, kedy budú k dispozícii. O situácii sme sa dozvedeli od samotných predajcov, prevádzka trhoviska je v kontakte aj priamo s nimi, štát ani žiadne jeho orgány nás oficiálne neinformovali,” povedal starosta mestskej časti Ružinov Martin Chren.

 

Aktualizácia: Miletička
Miestny úrad:

Mierová 21, 827 05 Bratislava

+421 2 48 284 111

ruzinov@ruzinov.sk

Voľby do NR SR 2020
Dopravné obmedzenia