Preskočiť na obsah Mapa stránok Prístupnosť Aktuality

Textová verzia

en
Menu

Aktuality

Jesenné upratovanie

V Ružinove sa opäť uskutoční jesenné upratovanie.

V našej mestskej časti sa tento rok znovu uskutoční jesenné upratovanie, formou triedeného zberu objemného odpadu v zberných dvoroch, ktoré sa bude konať v troch dátumoch: 

  • 26. 09. 2020 - Ostredky, Štrkovec, Trnávka
  • 03. 10. 2020 - Prievoz, Pošeň, Trávniky
  • 10. 10. 2020 - Starý Ružinov, Ružová dolina, Nivy. 
V prípade veľkorozmerového odpadu žiadame občanov o spoluprácu, aby takýto odpad doviezli priamo na adresu Ružinovského podniku verejno - prospešných služieb, a. s., Mlynské Luhy 19, 821 05 Bratislava. 
Oznámenie v PDF súbore. 
Kam odovzdať odpad, ktorý nepatrí do veľkorozmerového kontajnera? 

Staré pneumatiky môžete odovzdať v každej predajni pneumatík a každom pneuservise. Sú povinné odoberať ich bez nároku na odmenu a bez toho, aby to podmieňovali ďalším nákupom. Zoznam zberných miest nájdete na www.eltma.sk

Elektroodpad sa takisto zbiera v každej predajni elektra a jeho zber organizuje pravidelne aj mestská časť, ktorá o jeho termíne vždy vopred informuje. Elektroodpad ako napríklad chladničky a žiarivky patrí medzi nebezpečný odpad, a preto vyhodiť ho na čiernu skládku alebo odovzdať ho neoprávnenej osobe predstavuje hazard so zdravím a životným prostredím. Kedykoľvek môžete požiadať o odvoz aj na www.zberelektroodpadu.sk.

 

Malé baterky patria medzi odpad, ktorý často končí v bežných čiernych nádobách. Tam však nepatria. Zberné krabičky na baterky nájdete všade, kde ich predávajú, od novinových stánkov, cez hračkárstva až po vstupnú halu na miestnom úrade.

 

Autobatérie sú odpad, s ktorým treba pracovať mimoriadne opatrne. Odovzdať ich môžete v predajniach s náhradnými dielmi, v autoservisoch a na niektorých pumpách. 

 

Použitý kuchynský olej najčastejšie končí v drezoch. Stačí však málo a takéto konanie môže skončiť upchatou kanalizáciou. Olej pritom stačí zbierať do čistej PET fľaše a odovzdať napríklad na niektorej z čerpacích staníc Slovnaft. Viac info na www.slovnaft.sk.

Jesenné upratovanie
Miestny úrad:

Mierová 21, 827 05 Bratislava

+421 2 48 284 111

ruzinov@ruzinov.sk