Preskočiť na obsah Mapa stránok Prístupnosť Aktuality

Textová verzia

en
Menu

Aktuality

Jesenné upratovanie

V Ružinove sa opäť uskutoční jesenné upratovanie.

V našej mestskej časti sa tento rok znovu uskutoční jesenné upratovanie, formou triedeného zberu objemného odpadu v zberných dvoroch, ktoré sa bude konať v troch dátumoch: 

  • 05. 10. 2019 - Ostredky, Štrkovec, Trnávka
  • 12. 10. 2019 - Prievoz, Pošeň, Trávniky
  • 19. 10. 2019 - Starý Ružinov, Ružová dolina, Nivy. 
V prípade veľkorozmerového odpadu žiadame občanov o spoluprácu, aby takýto odpad doviezli priamo na adresu Ružinovského podniku verejno - prospešných služieb, a. s., Mlynské Luhy 19, 821 05 Bratislava. 
Oznámenie v PDF súbore. 
Kam odovzdať odpad, ktorý nepatrí do veľkorozmerového kontajnera? 

Staré pneumatiky môžete odovzdať v každej predajni pneumatík a každom pneuservise. Sú povinné odoberať ich bez nároku na odmenu a bez toho, aby to podmieňovali ďalším nákupom. Zoznam zberných miest nájdete na www.eltma.sk

Elektroodpad sa takisto zbiera v každej predajni elektra a jeho zber organizuje pravidelne aj mestská časť, ktorá o jeho termíne vždy vopred informuje. Elektroodpad ako napríklad chladničky a žiarivky patrí medzi nebezpečný odpad, a preto vyhodiť ho na čiernu skládku alebo odovzdať ho neoprávnenej osobe predstavuje hazard so zdravím a životným prostredím. Kedykoľvek môžete požiadať o odvoz aj na www.zberelektroodpadu.sk.

 

Malé baterky patria medzi odpad, ktorý často končí v bežných čiernych nádobách. Tam však nepatria. Zberné krabičky na baterky nájdete všade, kde ich predávajú, od novinových stánkov, cez hračkárstva až po vstupnú halu na miestnom úrade.

 

Autobatérie sú odpad, s ktorým treba pracovať mimoriadne opatrne. Odovzdať ich môžete v predajniach s náhradnými dielmi, v autoservisoch a na niektorých pumpách. 

 

Použitý kuchynský olej najčastejšie končí v drezoch. Stačí však málo a takéto konanie môže skončiť upchatou kanalizáciou. Olej pritom stačí zbierať do čistej PET fľaše a odovzdať napríklad na niektorej z čerpacích staníc Slovnaft. Viac info na www.slovnaft.sk.

Ak sa v období mimo jesenného a jarného upratovania, ktoré organizuje mestská časť, potrebujete zbaviť objemného odpadu alebo nemáte možnosť odviesť ho do zberného dvora OLO na Ivánskej ceste, môžete využiť službu OLO TAXI – mobilný zberný dvor. Ide však výlučne o odpad, ktorý je možné spáliť v spaľovni, ako napr. starý nábytok, postele, periny, textílie alebo napríklad matrace. Len za 25 eur máte v cene dopravné náklady, nakládku odpadu vyloženého pred objektom, odvoz a vykládku odpadu. Úplne stačí, ak odpad vynesiete na prístupné miesto pred dom. Viac informácií nájdete na www.olo.sk.

Bioodpad patrí do kontajnerov nato určených alebo ho treba odviezť do areálu RPVPS na Mlynských Luhoch. 

Jesenné upratovanie
Miestny úrad:

Mierová 21, 827 05 Bratislava

+421 2 48 284 111

ruzinov@ruzinov.sk

Voľby do NR SR 2020
Dopravné obmedzenia