Preskočiť na obsah Mapa stránok Prístupnosť Aktuality

Textová verzia

en
Menu

Aktuality

Ako zvládnuť dopravné uzávery

Ako bude od 15. februára jazdiť MHD? Ako si poradia šoféri osobných áut?

Od 15. februára na obdobie pol roka bude kompletne uzavretá ulica Mlynské Nivy a niektoré zjazdy z Prístavného mosta smerom na Slovnaft a Prístavnú ulicu, čo bude mať výrazný negatívny dopad na dopravu v celej východnej časti Bratislavy (najmä teda Ružinov, ale aj Vrakuňa, Podunajské Biskupice...).

Ďalší nárast vozidiel, na už dnes preťažených úsekoch, bude znamenať rozsiahle zápchy. Aby sme túto situáciu zvládli, na kritických úsekoch ciest zriaďujeme samostatné pruhy pre verejnú dopravu. Získame tak jeden spôsob dopravy, ktorý sa zápcham z väčšej časti vyhne.

Preferencia MHD je zároveň aj nástrojom, ako si v tomto neľahkom období dokážeme vzájomne pomôcť - čím viacej vodičiek a vodičov využije ponúknutú príležitosť a prestúpi do MHD, o to menej budú stáť v zápchach tí, ktorí auto v ten deň skutočne potrebujú.

Magistrát pripravil prehľadnú stránku, kde nájdete všetky informácie týkajúce sa dopravných uzáver a ako ich zvládnuť čo najľahšie – ideálne, ak budete používať MHD, ale aj pre prípad, že budete musieť ísť autom.

Všetky informácie nájdete tu:https://bratislava.sk/sk/uzavery-d4-r7-a-mlynske-nivy 

Ako zvládnuť dopravné uzávery
Miestny úrad:

Mierová 21, 827 05 Bratislava

+421 2 48 284 111

ruzinov@ruzinov.sk

Dopravné obmedzenia