Preskočiť na obsah Mapa stránok Prístupnosť Aktuality

Textová verzia

en
Menu

Podujatia

RUŽINOVSKÝ KOMUNITNÝ JARMOK

Miesto konania:
Dulovo námestie

Vo štvrtok 16. mája sa po prvýkrát uskutoční Ružinovský komunitný jarmok. Okrem stánkov s jedlom a programom sa na jarmoku odprezentujú aj predajcovia z Ružinova s vlastnoručnými výrobkami.

RUŽINOVSKÝ KOMUNITNÝ JARMOK

ZMENA: Z dôvodu nepriaznivého počasia sa jarmok presúva na 30. 5. 2019. 

Mestská časť Bratislava - Ružinov a Cultus Ružinov pozývajú všetkých priaznivcom komunitných podujatí na prvú z mnohých Ružinovských jarmokov v Ružinove.

Cieľom Ružinovského komunitného jarmoku je predstaviť lokalitu danej štvrti v Ružinove cez jej obyvateľov, umelcov a predajcov. Obyvatelia susedstva sa stávajú hlavnou zložkou jarmoku a to prostredníctvom aktívneho zapájania sa do programu.

Na jarmoku si každý nájde to svoje. Organizátori vybrali pestrý výber predajcov z Ružinova ktorý si pre vás pripravili domáce šperky, háčkované hračky, eko domáce výrobky a iné. Pre najmenších budú pripravené tanečné vystúpenie a diskotéka s Dancy Shake. Všetky mlsné jazýčky sa môžu tešiť na Street Food Park, v ktorom nájdu jedlá od lokálnych predajcov ako aj domáce zákusky, pečivo a víno. Počas celého podujatia vás bude sprevádzať slovenský raper a producent DJ Rišo zo Žužulety.

Ružinovský komunitný jarmok bude v štandarde zero waste teda život bez odpadu. Pripravené budú recyklačné stanice a kompostovateľný riad. Na jarmoku je zakázané používanie plastových riadov, pohárov a príborov, všetko sa poctivo triedi a kompostuje.

Ružinovský komunitný jarmok sa koná vo štvrtok 16. mája 2019 na Dulovom námestí od 14:00 do 20:00.

"Byť hrdý na Ružinov pre mňa znamená byť hrdý na ľudí, s ktorými tu žijem a na miesto, kde žijem. Dobré miesto pre život vybudujeme len tak, že spolu budeme tráviť čas a ukážeme, v čom sme dobrí. Stráviť príjemný deň medzi susedmi, ktorí robia pekné a zaujímavé veci, ducha komunity rozhodne podporuje." , hovorí starosta MČ Bratislava-Ružinov, Ing. Martin Chren.


Viac informácií nájdete na webe cultusruzinov.sk a na Facebooku Cultus Ružinov.


WEB: https://cultusruzinov.sk/podujatie/ruzinovsky-komunitny-jarmok/

FB: https://www.facebook.com/events/427002288047631/

Miestny úrad:

Mierová 21, 827 05 Bratislava

+421 2 48 284 111

ruzinov@ruzinov.sk