Stanica Nivy

Ide o prestavbu existujúcej Autobusovej stanice na Mlynských Nivách developerskou skupinou HB Reavis. plánuje projektu v ohraničení Nív a Svätoplukovej ulice, ktorý dosiahne približne 130-tisíc štvorcových metrov. Celý projekt komplexu Stanica Nivy má mať päť podlaží, z toho dve pod zemou. Na prvom z nich bude autobusová stanica, na druhom parkovisko. Na zvyšných podlažiach majú byť obchody. 

Priestory stanice majú mať 30-tisíc štvorcových metrov, vjazd i výjazd pre autobusy ostane na rovnakom mieste, no pribudne jeden smerom k centrále VÚB. Parkovacie miesta plánuje developer v podzemí a na streche pre celý komplex, malo by ich byť približne 2000. 

Na pláne sú aj rekonštrukcie okolitých ulíc a výmena všetkých inžinierských sietí. Rozširovať sa má Svätoplukova ulica, zmenu pocítia aj Mlynské nivy, pribudnú pruhy pre autobusy a cyklistov, podzemný kruhový objazd spájajúci zónu Twin City s autobusovou stanicu. Okrem toho developer počíta aj so zeleňou na streche stanice.

Sučasťou projektu má byť aj administratívna veža na rohu Svätoplukovej a Mlynských nív a to na mieste, kde dnes stojí pôvodná budova pohrebníctva Marianum. Vysoká by mala byť až 115 metrov. 

Dočasná stanica má byť počas výstavby v nevyužívanom objekte bývalého obchodného centra Bottova na druhej strane hlavnej ulice.