Ružinovský domov seniorov

Ružinovský domov seniorov sídli v dvoch budovách - na Sklenárovej ulici č. 14 a na Pivoňkovej ulici č. 2.

 

Zariadenie pre seniorov na Sklenárovej s kapacitou 250 miest sa nachádza v mestskej časti Bratislava – Ružinov, časť Nivy. Ide o dvanásťposchodovú budovu, v ktorej sú klienti umiestnení v 206 jednogarsónkach a v 22 dvojgarsónkach, ktoré obývajú prevažne manželské páry. Do prevádzky bola daná v roku 1977 ako Dom opatrovateľskej služby. Ten bol o desať rokov neskôr reprofilovaný na domov – penzión pre dôchodcov. Od 1. 1. 2010 sa nazýva Ružinovský domov seniorov.

Zariadenie pre seniorov na Pivoňkovej s kapacitou 38 miest pre prevažne imobilných klientov sa nachádza v mestskej časti Bratislava – Ružinov, časť Ružinov. Klienti sú umiestnení v 1-posteľových, 2-posteľových a 3-posteľových izbách. Objekt je tvorený pavilónmi v prízemnej budove bývalých detských jaslí. Je obklopený záhradou s parkovou zeleňou.

 

Na základe splnených kritérií a podmienok stanovených pre certifikáciu Ružinovskému domovu seniorov bol udelený certifikát "Pracovisko pracujúce s konceptom bazálnej stimulácie". Supervíziu pracoviska vykonala konateľka spoločnosti Inštitútu Bazálnej stimulácie, PhDr. Karolína Friedlová.