Preskočiť na obsah Mapa stránok Prístupnosť Aktuality

Textová verzia

en
Menu

Podujatia

VERNISÁŽ SÔCH OTA BACHORÍKA

Miesto konania:
DK Ružinov

Ružinovská 28


Mestská časť Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov vás pozývajú v rámci otvorenia Kultúrneho leta v Ružinove na vernisáž sôch Ota Bachoríka do Ružinovskej galérie. Výstava bude sídliť v priestoroch Domu kultúry Ružinov, Ružinovská 28. Výstavu otvorí kurátorka Mária Horváthová a to v utorok, 2. júla 2019 o 18.00 hod.

VERNISÁŽ SÔCH OTA BACHORÍKA

Oto Bachorík
Sochár Oto Bachorík nás znova a znova prekvapuje výrazovou škálou i jedinečnosťou svojej sochárskej reči. Oblé línie a abstrahované formy jeho sôch evokujú dávne archetypy, odvodené od prastarých ľudských mýtov a sú plné tajomnej mágie a očakávaní. Rezonuje v nich dráždivý kontrast expresívneho a lyrického i reálneho a abstraktného a napriek tomu vyžarujú neskonalý pokoj a dávajú nám pocit návratov do lona prírody. Práve príroda a človek sú určujúcimi východiskami Bachoríkovej inšpirácie, ktorej zostal verný celé desaťročia. Jeho tvorba je zrkadlom jeho intelektu a vnútorného sveta a cez symboly a metafory tlmočí obraz nekonečného priestoru, v ktorom žijú jeho sochy – veľkolepé postavy, hlavy, zvieratá, vtáky, ryby, architektúry i mystické objekty.

Oto Bachorík vyznáva klasické sochárske materiály, ale predovšetkým bronz, v spracovaní ktorého dosiahol jedinečné majstrovstvo. Práve preto ako vlastnú výzvu postavil pred seba priam heroickú úlohu – rovnakým spôsobom pokoriť prastarý sochársky materiál – drevo. A tak v priebehu necelých dvoch rokov 2013 – 2014 vytvoril kolekciu mimoriadne pôsobivých, monumentálnych drevených skulptúr s čistými tvarmi a s prísnymi a pevnými líniami.

Vstup voľný.

Viac informácií nájdete na cultusruzinov.sk a Facebooku Cultus Ružinov.

FB: https://www.facebook.com/events/362016341152202/
WEB: https://cultusruzinov.sk/podujatie/oto-bachorik-ruzinovska-galeria-vernisaz/

Miestny úrad:

Mierová 21, 827 05 Bratislava

+421 2 48 284 111

ruzinov@ruzinov.sk

Dopravné obmedzenia