Preskočiť na obsah Mapa stránok Prístupnosť Aktuality

Textová verzia

en
Menu

Podujatia

TRADIČNÁ VIDIECKA ZABÍJAČKA ROZVONIA RUŽINOV.

Miesto konania:
Park Andreja Hlinku

Príďte aj vy ochutnať skvelé zabíjačkové jedlá na tradičnú vidiecku zabíjačku, ktorá sa bude konať 2. 2. 2019 od 10:00 v Parku Andreja Hlinku.

TRADIČNÁ VIDIECKA ZABÍJAČKA ROZVONIA RUŽINOV.

Mestská časť Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov pripravili pre všetkých milovníkov mäsa tradičné Ružinovské zabíjačkové slávnosti. V sobotu 2. februára 2019 od 10.00 v Parku Andreja Hlinku opäť ožijú zvyky, ktoré budú pripomínať tradície výroby zabíjačkových pochúťok.

Organizátori na tento rok pripravili ukážky tradičnej dedinskej výroby klobás, porcovanie prasaťa, či súťaž vo varení ovarovej kapustnice. Na predaj budú zabíjačkové výrobky od domácich výrobcov, ale aj zabíjačkové jedlá. Návštevníci sa môžu tešiť na vystúpenie Jána Berkyho Mrenicu, folkovú skupinu Salamander ale aj na fašiangový sprievod v podaní Folklórneho súboru Karpaty.

„Ružinovská zabíjačka sa bude tentokrát riadiť novými, ekologickými pravidlami. Všetci predajcovia jedál a nápojov musia používať kompostovateľné riady, resp. riady určené na opätovné použitie. Kompostovateľným riadom sa v tejto situácii rozumejú napr. riady z cukrovej trstiny, palmových listov, rastlinného škrobu, celulózy, drevenej dyhy, papiera a pod. Zároveň sa všetky odpady  budú separovať “ , hovorí riaditeľka Cultus Ružinov, Andrea Kozáková.

Vstup zadarmo.

Viac informácií nájdete na cultusruzinov.sk a facebooku Cultus Ružinov.

FB: https://www.facebook.com/events/324972991460187/

WEB: https://cultusruzinov.sk/podujatie/ruzinovske-zabijackove-slavnosti-2019/

Miestny úrad:

Mierová 21, 827 05 Bratislava

+421 2 48 284 111

ruzinov@ruzinov.sk

Dopravné obmedzenia