Preskočiť na obsah Mapa stránok Prístupnosť Aktuality

Textová verzia

en
Menu

Podujatia

„MLADOSŤ NEMÁ VEK“

Miesto konania:
DK Ružinov

Ružinovská 28


Alžbetinské Naivné Divadlo pripravilo po úspešnej premiére divadelnej hry „Spoveď bez rozhrešenia“ ďalšiu divadelnú inscenáciu. Tragikomédia „Mladosť nemá vek“ vychádza z prostredia domu seniorov, kde žijú dvaja bývalí herci. Hra poukazuje na ich každodenný život, spomienky a túžby. Premiéra sa uskutoční 17. septembra 2019 o 18:00 v Dome kultúry Ružinov, Ružinovská 28.

„MLADOSŤ NEMÁ VEK“

Mladosť nemá vek
(na motívy Arnošta Goldflama Ředitelská lóže)
Tragikomický príbeh o priateľstve dvoch starých a zabudnutých hercov, ktorí spolu dožívajú v dome seniorov. K srdcu si príliš neprirástli, jeden z nich je dokonca neznesiteľne samoľúbi. Postupom času zistia, že majú len jeden druhého a svoje divadelné zážitky a túžby. Obaja čakajú na zázrak a dúfajú v možnosť si ešte aspoň raz zahrať na javisku. Spomínajú na svoje lásky, úspechy aj prehry, nenaplnené sny a na prchavý svet divadelného života.

Dramaturgia a réžia: František Ľubomír Šatan.

Účinkujú: F. Ľ. Šatan, Ľ. Žiak, D. Stellerová, J. Pavešicová.

Dĺžka predstavenia: 60 min.

Vstupné zadarmo.

Alžbetínske naivné divadlo  
Traja agilní dôchodcovia sa začiatkom roka 2017 rozhodli zrealizovať ojedinelý projekt, založiť divadlo amatérov, dôchodcov. Kolektív sa postupne rozširuje o nových členov z Ružinova. Divadlo sa zaregistrovalo ako občianske združenie a uzatvorilo dohodu o spolupráci s Cultus Ružinov, a.s., ktoré im poskytlo priestory vo svojom zariadení v SD Prievoz. Zakladajúci členovia majú radi kultúru a menovite divadlo a preto po odchode do dôchodku hľadali cesty, ako sa realizovať v tomto koníčku. Predstavenia hrajú bez nároku na honorár. Občianske združenie má v tomto čase 11 členov. Aktívne hrajú šiesti. V súčasnosti má Alžbetínske naivné divadlo naštudované 4 hry: Moje lásky, Pytačky alebo Koaličná rada, Zabudla som a Spoveď bez rozhrešenia.

Divadelné predstavenie vzniklo vďaka podpore MČ Bratislava-Ružinov, Cultus Ružinov, a Nadácie SPP.

Viac informácií nájdete na cultusruzinov.sk a na Facebooku Cultus Ružinov.

FB: https://www.facebook.com/events/656435464842316/
WEB: https://cultusruzinov.sk/podujatie/mladost-nema-vek-premiera/

Miestny úrad:

Mierová 21, 827 05 Bratislava

+421 2 48 284 111

ruzinov@ruzinov.sk