Preskočiť na obsah Mapa stránok Prístupnosť Aktuality

Textová verzia

en
Menu

Aktuality

Veľká električková zmena

Od soboty 22. júna čakajú cestujúcich v Bratislave zmeny v harmonogramoch električiek.

Cestujúci v bratislavskej MHD sa musia od soboty pripraviť na zmeny organizácii električkovej doprave. Deje sa to kvôli nevyhnutnej rekonštrukcii Dúbravsko-Karloveskej radiály, ktorej kvôli havarijnému stavu hrozilo kompletné uzavretie. Počas prázdninových mesiacov a v septembri budú preto električky, smerom do Karlovej Vsi, jazdiť len po Molecovu ulicu a ďalej, v  smere do Dúbravky, budú všetku dopravu zabezpečovať autobusy.

 

Nové linky sú navrhnuté tak, aby na trase každej linky bola zastávka, ktorá umožní prestup na linku do ktorejkoľvek inej mestskej štvrte. Hlavným prestupným uzlom sa stane Kamenné námestie a Námestie SNP, kde bude možné prestúpiť na všetky ostatné električkové linky v priemere do 2,5 minút.

 

Aby mesto vyšlo cestujúcim čo najviac v ústrety, budú počas týždňa od spustenia tejto zmeny na významných zastávkach informátori dopravného podniku, ktorí budú cestujúcim radiť ako sa najlepšie dostať k cieľu ich cesty.

 

Čo to znamená pre Ružinov?


Električka číslo 9 pôjde z Ružinova na námestie SNP. Keďže na tomto mieste sa nebude môcť otočiť, na konečnej tak len zmení svoje číslo na 3 a hneď bude pokračovať ďalej do Rače. Naopak, električka číslo 3 z Rače na námestí SNP, naopak, zmení svoje číslo na 9 a bude pokračovať k nám, do Ružinova.

 

Všetky podrobné informácie nájdete v priloženej mapke a na 👉https://bratislava.sk/sk/velka-elektrickova-zmena

 

Veľká električková zmena
Fotogaléria
Veľká električková zmena
Miestny úrad:

Mierová 21, 827 05 Bratislava

+421 2 48 284 111

ruzinov@ruzinov.sk

Dopravné obmedzenia