Preskočiť na obsah Mapa stránok Prístupnosť Aktuality

Textová verzia

en
Menu

Podujatia

SLÁVNY CHORVÁT GORAN KARAN S HOSŤAMI OPÄŤ V RUŽINOVE

Miesto konania:
DK Ružinov

Ružinovská 28


Ružinov už po 3. raz budú vystupovať hudobné hviezdy. Chorvátsko-Slovenské obsadenie sľubuje nevšedný hudobný zážitok!

SLÁVNY CHORVÁT GORAN KARAN S HOSŤAMI OPÄŤ V RUŽINOVE

Známy chorvátsky tenor, Goran Karan, prichádza opäť po roku na Slovensku. Jedna y top hudobných hviezd Chorvátska svojím výnimočným hlasom a akustickou kapelou Vagabundo zaspieva naživo v Ružinove už po tretí krát. Hosťami tejto výnimočnej udalosti bude po prvý krát operný spevák Miroslav Dvorský, medzinárodná spevácka elita. Duety plné lásky si zaspieva Goran Karan s Ivanou Regešovou, slovenskou speváčkou známou napr. zo show Let's Dance.

Koncert sa uskutoční v piatok 28. septembra 2018 o 19.00h v Dome kultúry Ružinov. Vstupenky je možné zakúpiť v sieti Ticketportal. Koncert vám prinášajú Cultus Ružinov a Mestská časť Bratislava-Ružinov.

Goran Karan
Tvorba Gorana Karana vychádza z ľudovej hudobnej tradície oblasti Dalmácie. Goran reprezentoval svoju krajinu v súťaži Eurovízia, kde získal 9. miesto s piesňou "Ostatni". V roku 2005 bol členom poroty súťaže Hrvatski idol, čo je verzia Superstar. Karanova pieseň "Ružo moja bila" vyhrala v roku 2005 na hudobných festivaloch v Splite a Sunčane skale v Herceg Novi.

Miroslav Dvorský
K postavám ktoré na javisku stvárnil patrí Rudolfo v Pucciho "Bohéme", Alfredo vo Verdiho "Traviate", princ v Dvořákovej "Rusalke", Jeník v Smetanovej "Predanej neveste, Lenskij v Čajkovského "Eugenovi Oneginovi" alebo Faust v Gounodovej opere "Faust a Margaréta". Je hosťom v mnohých iných scénach.
V poslednom období obohatil repertoár o rolu Lohengrina v rovnomennej Wagnerovej opere, o Hermana v Čajkovského "Pikovej dáme" a najnovšie o Radamesa vo Verdiho "Aide".

Viac informácií nájdete na FB stránke udalostí Cultusu.

Fotogaléria
SLÁVNY CHORVÁT GORAN KARAN S HOSŤAMI OPÄŤ V RUŽINOVE
Miestny úrad:

Mierová 21, 827 05 Bratislava

+421 2 48 284 111

ruzinov@ruzinov.sk

Dopravné obmedzenia