Preskočiť na obsah Mapa stránok Prístupnosť Aktuality

Textová verzia

en
Menu

Podujatia

Ružinovský folklórny festival 2017

Miesto konania:
DK Ružinov

Ružinovská 28


Mestská časť Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov vás pozýva na Ružinovský folklórny festival, ktorý aj tento rok uvedie bohatý kultúrny a sprievodný program a predstaví krásy slovenského folklóru. Konať sa bude 28. októbra 2017 od 14.00 h v Dome kultúry Ružinov. Moderátorkou bude víťazka Miss Folklór 2017, ako aj držiteľka titulu speváckej súťaže Slávik Slovenska, Miriam Bystričanová.

Ružinovský folklórny festival 2017

Na Ružinovský folklórny festival zavítajú folkloristi až z Nového Zélandu

 

Návštevníci sa môžu tešiť na vystúpenia tanečnej skupiny Čarovné mini ostrôžky, detského folklórneho súboru Kremienok a Trávniček, ako aj folklórneho súboru Studienka a Karpaty. Neobyčajným prvkom festivalu bude vystúpenie skupiny Whakaari Rotorua z Nového Zélandu, ktorá predstaví domorodé maorské spevy a tance, ako aj kultúru pôvodných obyvateľov a zahrá na maorských ľudových nástrojoch. Vrcholom večera bude koncert Jany Orlickej v doprovode Diabolských huslí Jána Berkyho Mrenicu s názvom S folklórom okolo sveta, na ktorej predstavia folklórne piesne z Grécka, Maďarska, Turecka, Balkánu, Ukrajiny, Poľska a iných krajín.

  

Okrem vystúpení je pripravený aj bohatý sprievodný program, v rámci ktorého sú pre návštevníkov pripravené ochutnávky domácich špecialít, tanečný workshop ľudových tancov – Tancuj tancuj vykrúcaj, ochutnávka na ľudovú nôtu, kurz varenia starých mám, prednáška bloggerky Janatini o využití tradičných prvkov v súčasnej móde, výroba a predaj remeselných výrobkov či degustácia vín. Hostia sa budú môcť odfotiť v tradičnej slovenskej izbe.

 

Vstup na Ružinovský folklórny festival bude zadarmo. Viac informácií a podrobný program nájdete na webe cultusruzinov.sk a na Facebooku Cultus Ružinov.

14:00 DFS Trávniček

14:30 DFS Kremienok

15:15 FS Studienka

16:00 Whaakaari Rotorua (Maorskí tanečníci z Nového Zélandu)

16:45 FS Karpaty

19:00 Ján Berky Mrenica – S folklórom okolo sveta


Sprievodný program: remeselné výrobky, ochutnávky domácich špecialít, kurz ľudových tancov, kurz varenia starých mám

Miestny úrad:

Mierová 21, 827 05 Bratislava

+421 2 48 284 111

ruzinov@ruzinov.sk

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018