Preskočiť na obsah Mapa stránok Prístupnosť Aktuality

Textová verzia

en
Menu

Podujatia

Festival Ružinow: Biele divadlo - Peter a Lucia

Miesto konania:
Divadlo pod kostolom

Tomášikova 8
82101 Bratislava 


Vstupné 4 €. Vstupenky na http://divadlopodkostolom.sk/

Príbeh mladých ľudí zmietaných krutosťou a nezmyselnosťou vojny. Príbeh dvoch obyčajných ľudí, ktorí si zachovali triezvosť v bláznivej opitosti dejín.

Inscenácia Peter a Lucia prináša klasické Rollandovo dielo v jeho vernej podobe – približuje autorov nezameniteľný pacifistický pohľad na svet i komplikovanú jednoduchosť jeho postáv. Dôsledne sa drží obsahu pôvodnej novely, no rozohráva aj čosi navyše: osobnosť a idey Rollanda samotného.

Predstavenie v podaní Bieleho divadla obohacuje divákov nielen o osud jedného z najznámejších literárnych hrdinov, ale aj o názory Romaina Rollanda, ako nositeľa humanizmu v nehumánnom svete, ktoré počas 1. svetovej vojny vyjadril vo svojich esejach. Postava Filipa, Petrovho brata, tak prináša na javisko nielen pripomienku, že vojna existuje, ale aj varovanie, čo sa so svetom stane, ak si neuvedomíme, akým ľudským masakrom vlastne je. Diváci tak dostanú možnosť „prečítať“ naraz hneď dve Rollandove diela: Peter a Lucia (1920) a Nad vojnovou vravou (1926).

Príďte s nami snívať, aké by to bolo keby to nebolo takto. 
Príďte s nami prežiť príbeh jednej vojny, dvoch mladých ľudí a troch ľudských životov.

Dramatizácia a dramaturgia: Barbora Mináriková; 
Réžia: Michal Paulovský
Hudba: Claude Debussy, Michal Witkovský

Miestny úrad:

Mierová 21, 827 05 Bratislava

+421 2 48 284 111

ruzinov@ruzinov.sk

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018