Preskočiť na obsah Mapa stránok Prístupnosť Aktuality

Textová verzia

en
Menu

Aktuality

Zbierka školských potrieb pre deti zo sociálne znevýhodnených rodín

Pozývame vás zapojiť sa do zbierky školských potrieb pre deti zo sociálne znevýhodnených rodín. Hoci sme len v polovici prázdnin, deti budú čoskoro potrebovať veci do školy.

Starosta mestskej časti Bratislava-Ružinov Dušan Pekár v spolupráci s Cultus Ružinov, Bratislavskou arcidiecéznou charitou a Saleziánskym strediskom Miletička organizuje verejnú zbierku školských potrieb pre deti v núdzi.
Zbierka bude prebiehať od stredy 1. augusta do pondelka 27. augusta. Darcovia môžu počas tohto obdobia odovzdať školské pomôcky na nasledovných odberných miestach počas pracovných dní od 9:00-17:00:
-    Dom kultúry Ružinov (Ružinovská 28),
-    na vrátnici saleziánskeho domu na Miletičke (Miletičova 7),
-    v sídle Bratislavskej arcidiecéznej charity (Krasinského 6) [len do 15:00].

V rámci zbierky môžu ľudia darovať rôzne druhy školských potrieb, ako napríklad písacie potreby (perá, ceruzky, farebné perá, atď.), pomôcky na kreslenie (farbičky, fixky, pastelky, atď), zošity, rysovacie pomôcky (pravítka, kružidlá, gumy, atď), školské tašky, peračníky a ďalšie veci, ktoré s vďačnosťou využijú tí, ktorí to najviac potrebujú.
Vyzbierané školské potreby budú po ukončení zbierky prerozdelené deťom zo sociálne znevýhodnených rodín navštevujúcich ružinovské základné školy. Distribúciu bude zabezpečovať MČ Bratislava-Ružinov v spolupráci s riaditeľmi ružinovských základných škôl.

Zbierka školských potrieb pre deti zo sociálne znevýhodnených rodín
Miestny úrad:

Mierová 21, 827 05 Bratislava

+421 2 48 284 111

ruzinov@ruzinov.sk

Voľby prezidenta Slovenskej republiky 2019
Dopravné obmedzenia