Preskočiť na obsah Mapa stránok Prístupnosť Aktuality

Textová verzia

en
Menu

Aktuality

Zateplená už aj ZŠ Kulíškova

Základná škola Kulíškova na Nivách má nový šat. Ružinov ju kompletne zateplil. Kulíškova sa tak pridala k Základnej škole Nevädzovej a Vrútockej, ktoré mestská časť takto zrekonštruovala v minulých rokoch.

Základná škola Kulíškova má vo finále zateplenú fasádu, ako i strop nad najvyšším podlažím, vymenené okná v suteréne, v šatniach a vo vstupných bránach. Za sebou má aj opravu hydroizolácie v súvislosti so zateplením sokla. Starosta Dušan Pekár hovorí, že Kulíškova je najstaršou základnou školou, ktorej zriaďovateľom je mestská časť. Jej fasáda opravu už potrebovala. Na školách v Ružinove sme počas uplynulých rokov zrekonštruovali sociálne zariadenia, majú vymenené takmer všetky okná, opravujeme aj ich elektroinštaláciu a teraz ich postupne zatepľujeme.

 

Novú fasádu aktuálne dostáva Základná škola Medzilaborecká. Ide o školu s piatimi pavilónmi, do konca augusta by mali byť všetky zateplené. Rekonštrukcie na Kulíškovej a Medzilaboreckej si vyžiadali investície vo výške takmer 800 000 eur. V tomto roku sa chystáme zatepliť aj telocvičňu Základnej školy Mierová a máme hotovú projektovú dokumentáciu na zateplenie Ostredkovej. Pri týchto plánovaných prácach ráta mestská časť s investíciou viac ako 850 000 eur.

 

Vlani Ružinov zateplil a zrekonštruoval strechu jednej z budov Základnej školy Nevädzová, opravil hydroizoláciu a časť strechy hlavnej budovy Základnej školy Mierová. V roku 2015 mestská časť zrekonštruovala strechu telocvične Základnej školy Ostredková a na dvoch pavilónoch ZŠ Medzilaborecká.

Zateplená už aj ZŠ Kulíškova
Fotogaléria
Zateplená už aj ZŠ Kulíškova
Miestny úrad:

Mierová 21, 827 05 Bratislava

+421 2 48 284 111

ruzinov@ruzinov.sk