Preskočiť na obsah Mapa stránok Prístupnosť Aktuality

Textová verzia

en
Menu

Aktuality

TURKSOY ORCHESTER po prvýkrát na Slovensku

Mestská časť Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov vás pozývajú na jedinečné predstavenie Turksoy, na ktorom zaznejú vybrané skladby turkických skladateľov z celého sveta. Orchester Turksoy vystúpi po prvý krát na Slovensku v Dome kultúry Ružinov, Ružinovská 28.

Komorný orchester Medzinárodnej organizácie turkickej kultúry (Turksoy) odprezentuje už  2. decembra 2018 o 18:00 hod. výber tých najtalentovanejších mladých umelcov z krajín: Azerbajdžan, Kazachstan,  Kirgizsko, Uzbekistan, Turkménsko a Turecko. Repertoár orchestra Turksoy zahŕňa širokú škálu diel, vrátane diel skladateľov turkického sveta, ako aj svetoznámych skladateľov klasickej hudby.

Orchester bude sprevádzať dirigent Mustafa Mehmandarov z Azerbajdžanu.

Medzinárodná organizácia turkickej kultúry (Turksoy) je organizácia, ktorá vykonáva kultúrne a umelecké aktivity na posilnenie vzťahov medzi turkickými národmi a krajinami s cieľom preskúmať, propagovať, zachovať a preniesť svoje spoločné kultúrne dedičstvo, jazyk, históriu, umenie, zvyky a tradície budúcim generáciám.

Viac informácií nájdete na cultusruzinov.sk a na Facebooku Cultus Ružinov.

Vstupenky na komorný orchester Turksoy si môže zadarmo vyzdvihnúť každý obyvateľ s trvalým bydliskom v Ružinove na recepcii v DK Ružinov, Ružinovská 28, každý deň od 21. novembra 2018 medzi 7:00 - 22:00 hod. Kapacita obmedzená.

Partnerom podujatia je veľvyslanectvo Kazachstanu v Bratislave a veľvyslanectvo Tureckej republiky v Bratislave.

FB: http://www.facebook.com/events/331676480947674/

WEB: http://cultusruzinov.sk/podujatie/turksoy-orchester/

TURKSOY ORCHESTER po prvýkrát na Slovensku
Miestny úrad:

Mierová 21, 827 05 Bratislava

+421 2 48 284 111

ruzinov@ruzinov.sk

Dopravné obmedzenia