Preskočiť na obsah Mapa stránok Prístupnosť Aktuality

Textová verzia

en
Menu

Aktuality

Majte informácie vopred -> REGISTRUJTE SA. Ružinov spúšťa informovanie občanov pomocou SMS správ

Miestny úrad spúšťa nový spôsob komunikácie s obyvateľmi Ružinova. Podstatne zlepší informovanosť a skvalitní služby mestskej časti pre obyvateľov.

SMSka o odstávke vody, či elektriny, alebo o zasadnutí miestneho zastupiteľstva, ale aj informácie o kultúrnych a športových podujatiach v okolí. Tieto a ďalšie správy budú môcť Ružinovčania od dnešného dňa po registrácii dostávať SMSkou do svojich mobilných telefónov. Takzvaný „SMS rozhlas“ spustila Mestská časť Bratislava-Ružinov v spolupráci so spoločnosťou Market Locator. Iniciačnú a pozývaciu SMS správu, registrovať sa do databázy, dnes dostalo približne 40 tisíc Ružinovčania, ktorí dali svojim mobilným operátorom súhlas na zasielanie informačných správ. „Komunálne SMSky môžu využívať všetci obyvatelia našej mestskej časti, ktorí majú záujem dostávať aktuálne informácie o dianí v Ružinove. Prihlásenie do databázy je veľmi jednoduché. Stačí, ak pošlete SMS s textom RUZINOV na číslo 0902021055, prípadne sa zaregistrujete na našej webovej stránke www.ruzinov.sk,“ vysvetľuje Dušan Pekár, starosta Ružinova.

Starosta Ružinova Dušan Pekár dohodol so spoločnosťou Market Locator bezplatnú polročnú spoluprácu. „Pol roka budeme službu testovať, ak sa osvedčí budeme so súkromnou spoločnosťou rokovať o ďalších podmienkach. Našim cieľom je čo najviac sa priblížiť občanom,“ uviedol Dušan Pekár. Ak sa Ružinovčania rozhodnú do „SMS rozhlasu“ registrovať zaslaním SMS bude ich služba stáť len cenu jednej SMS správy (bežná cena za SMS podľa cenníka jednotlivých operátorov). Bezplatne sa však môže každý registrovať na stránke miestneho úradu (Registrácia SMS info). V registračnom formulári si Ružinovčania môžu vybrať, z ktorej oblasti Ružinova chcú informácie dostávať, ale aj čoho sa majú najmä týkať. Kategórie boli rozdelené na varovania, kultúru, šport, dopravu, výstavbu, zastupiteľstvo, či informácie pre rodičov s deťmi, či pre seniorov. Každá registrácia musí byť potvrdená registračným kódom, ktorý bude na registrované mobilné číslo zaslaný. Zasielanie SMS správ zabezpečí Mestská časť Bratislava-Ružinov, prijímanie SMS správ obyvateľmi je bezplatné. Na číslo „SMS rozhlasu“ nie je možné spätne sa dovolať. Odhlásenie sa z databázy je taktiež veľmi jednoduché. Na to isté číslo pošlete správu: Stop.

Majte informácie vopred -> REGISTRUJTE SA. Ružinov spúšťa informovanie občanov pomocou SMS správ
Miestny úrad:

Mierová 21, 827 05 Bratislava

+421 2 48 284 111

ruzinov@ruzinov.sk

Dopravné obmedzenia