Preskočiť na obsah Mapa stránok Prístupnosť Aktuality

Textová verzia

en
Menu

Aktuality

Rekonštrukcia ciest v Ružinove v plnom prúde

Povrch cesty ako zo škatuľky a nové chodníky. Takto vyzerajú komunikácie na Ružomberskej a Ondavskej ulici. Aktuálne Ružinov začal so stavebnými prácami na rekonštrukcii chodníka a cesty na ulici Staré záhrady. Pribudnúť tam má aj nový priechod pre chodcov.

Nový priechod pre chodcov na ulici Staré záhrady žiadali obyvatelia. Ide o ulicu so vstupom do základnej školy. Dôvodom je zvýšenie bezpečnosti detí a rodičov, ale i obyvateľov na tomto úseku. Celkovo Ružinov v tomto roku kompletne vymení povrch na 8 cestách a viacerých chodníkoch. Mestská časť Bratislava-Ružinov do toho investuje takmer 450-tisíc eur. Tento rok tak dostanú nový povrch aj cesty na ulici Na úvrati a na Bencúrovej ulici. So starým povrchom sa rozlúči aj komunikácia na Kvetnej ulici, v úseku od Daxnerovho námestia po Miletičovu, cesta na Solivarskej, v časti od Drieňovej po Haburskú ulici. Kompletná rekonštrukcia čaká aj cestu na Mraziarenskej ulici, v úseku od Záhradníckej po Klincovú. Na Drieňovej ulici mestská časť investuje do rekonštrukcie chodníka, v časti od ulice Maximiliána Hella po ulicu Dr. Vladimíra Clementisa. Posledné rekonštrukčné práce sú plánované na september. Konkrétne ide o ulicu Na úvrati a o Bencúrovu ulicu.

 

V roku 2016 dostalo nový povrch sedem ciest, jeden križovatkový priestor a 3 chodníky v správe mestskej časti Ružinov. Za uplynulých sedem rokov je to dovedna viac ako 40 ciest a 20 chodníkov za viac ako milión tristotisíc eur z ružinovského rozpočtu, z Bratislavského samosprávneho kraja, ako i zdrojov súkromných firiem. Ide o sídliskové cesty 3. a 4. triedy, ktoré má mestská časť v správe. Hlavné cestné ťahy 1. a 2. triedy zostávajú na pleciach magistrátu hlavného mesta. 

Rekonštrukcia ciest v Ružinove v plnom prúde
Fotogaléria
Rekonštrukcia ciest v Ružinove v plnom prúde
Miestny úrad:

Mierová 21, 827 05 Bratislava

+421 2 48 284 111

ruzinov@ruzinov.sk