Preskočiť na obsah Mapa stránok Prístupnosť Aktuality

Textová verzia

en
Menu

Aktuality

UŽ DNES! Na Ružinovský folklórny festival zavíta aj ,,slovenská krása v ľudovom kroji“ až zo Srbska

Mestská časť Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov vás pozývajú na Ružinovský folklórny festival, ktorý predstaví krásy slovenského folklóru. Konať sa bude 12. a 13. októbra 2018 v Dome kultúry Ružinov. Počas festivalu sa uskutoční súťaž najlepších primášov Slovenska.

Brány Ružinovského folklórneho festivalu sa otvoria v piatok a to semifinálovým kolom súťaže Slovenskí primáši . Neskôr sa bude konať diskusia na tému „Nastal už čas cenzurovať kultúru?“. Na záver večera sa môžu návštevníci tešiť na ľudovú veselica so Šenkvickou muzikou, ochutnávku vína a tombolu.

Sobotný hlavný program otvorí finalistka Miss Folklór 2017. Návštevníci sa môžu tešiť na vystúpenia detského folklórneho súboru Trávniček, ako aj súborov Čečina, Devín a Poľana zo Zvolena. Jedinečnú folklórnu atmosféru znásobí autentická výstava v sprievode živých ukážok krojov a párt Slovákov žijúcich v Srbsku s názvom Slovenská krása v ľudovom kroji, ako aj tradičná rusínska svadba v podaní FS Tarasa Ševčenka. Na podvečer sa uskutoční finále súťaže Slovenskí primáši 2018.

Vrcholom večera bude predstavenie To najlepšie zo SĽUK-u. Pôjde o výber obľúbených ľudových tancov a piesní z rozmanitej umeleckej tvorby tohto telesa v podaní profesionálneho tanečného súboru, ľudovej hudby a ženskej speváckej skupiny. Vstupenky na toto predstavenie si môže zadarmo vyzdvihnúť každý obyvateľ s trvalým bydliskom v Ružinove na recepcii v DK Ružinov od 25.9.2018.

Okrem vystúpení je pripravený aj bohatý sprievodný program, v rámci ktorého sú pre návštevníkov pripravené tvorivé dielne, filmy a dokumenty, ukážka remesiel, predaj tradičných výrobkov, či kurz ľudových tancov. Hostia sa budú môcť odfotiť v tradičnej slovenskej izbe.

Podujatím vás bude sprevádzať moderátor Richard Vrablec a Binďo z rádia VIVA.

Vstup na Ružinovský folklórny festival je zadarmo.

Viac informácií a podrobný program nájdete na webe cultusruzinov.sk a na Facebooku Cultus Ružinov.

UŽ DNES! Na Ružinovský folklórny festival zavíta aj ,,slovenská krása v ľudovom kroji“ až zo Srbska
Fotogaléria
UŽ DNES! Na Ružinovský folklórny festival zavíta aj ,,slovenská krása v ľudovom kroji“ až zo Srbska
Miestny úrad:

Mierová 21, 827 05 Bratislava

+421 2 48 284 111

ruzinov@ruzinov.sk

Dopravné obmedzenia