Preskočiť na obsah Mapa stránok Prístupnosť Aktuality

Textová verzia

en
Menu

Aktuality

III. ročník Bratislava Tour sa blíži

Aj tento rok Mestská časť Bratislava – Ružinov a Ústredný automotoklub SR v spolupráci s Krajským dopravným inšpektorátom KR PZ SR Bratislava usporiadajú Automobilovú súťaž pre rodičov a deti. Podujatie sa uskutoční 9.9.2017 so začiatkom o 10:00 hod. Záštitu nad podujatím prevzal riaditeľ odboru dopravnej polície Policajného zboru Slovenskej republiky plk. Ing. Ján Ignaták.

Cieľom podujatia Bratislava tours 2017 je formou rodinnej jazdy vysvetliť najmä deťom zásady dodržiavania pravidiel cestnej premávky, ohľaduplnosti k chodcom a získania návykov bezpečnosti a plynulosti v cestnej doprave. Súťažiť sa bude v štyroch kategóriách:  otec a dieťa, matka a dieťa, otec spolu s matkou a deťmi a štvrtou kategóriou budú zdravotne ťažko postihnutí. 

Súťažiaci vyštartujú v sobotu 9. septembra 2017 o 10:00 hod. spred podniku Harley Salón na Rebarborovej č.1/A. Prihlásiť sa treba cez internetový formulár na stránke www.uamk.sk.

Súťaž pozostáva z jazdy cez Ružinov do Petržalky a späť na štart, pričom na trase budú tri kontrolné body a súťažiaci musia dodržiavať počas celej jazdy pravidlá cestnej premávky. Trasu musia zvládnuť v stanovenom limite. Rozhodujúca bude jazda zručnosti na parkovisku pred cintorínom Vrakuňa. Tohtoročnou novinkou je Bazovského škola šmyku.

Víťazi získajú hodnotné ceny a 50 zaregistrovaných súťažiacich dostane palivovú kartu od spoločnosti Slovnaft, a.s. v hodnote 30 €. Pre malých súťažiacich je pripravené aj detské dopravné ihrisko. Podujatie finančne podporil Bratislavský samosprávny kraj.

Súťažiť sa bude v nasledovných kategóriách:

A: otec + dieťa

B: matka + dieťa

C: otec + matka + deti (obmedzené len počtom miest v aute)

D: zdravotne ťažko postihnutí

 

III. ročník Bratislava Tour sa blíži
Miestny úrad:

Mierová 21, 827 05 Bratislava

+421 2 48 284 111

ruzinov@ruzinov.sk